... Makové řezy s borůvkami ...

napsala - 17:37

 


Od malička miluji punčové řezy, a proto jsem si vymazlila recept na modernější pojetí. Abych ale nedělala stále dokola totéž, rozhodla jsem se zkusit menší variaci a dopadlo to více než skvěle, tak se s vámi musím podělit o recept. Do těsta jsem přidala mák a citrónovou kůru, maliny vyměnila za borůvky a ostružiny. Ta kombinace nemá chybu, určitě doporučuji co nejdříve vyzkoušet a klidně z dvojité dávky, jinak nestihnete ani ochutnat ...

* korpus
9 vajec (450g)
180g cukru
180g hladké mouky
90g mletého máku
9g kypřícího prášku
kůra z 1 citrónu

* nálev
100g mražených borůvek
100g mražených ostružin
100ml vody
50ml borůvkového sirupu
50ml rumu (nebo 50ml vody a 1 lžička rumového aroma)

* dokončení
200g marmelády (já používám domácí rozvar)
300g bílé čokolády
100ml smetany ke šlehání
20ml citrónové šťávy

Bílky vyšleháme s cukrem do pevného sněhu. Opatrně přidáme žloutky a následně prosátou mouku s mákem a kypřícím práškem. Těsto dáme do formy vyložené pečícím papírem, pečeme cca 50min při 160°C. Hotový korpus necháme vychladnout a následně rozkrojíme na tři pláty.
Mražené ovoce rozmixujeme s vodou a ostatními surovinami na nálev. Propasírujeme, aby byla šťáva hladká. Na podložku si položíme plát korpusu, rovnoměrně polijeme půlkou nálevu. Potřeme polovinou marmelády a přiklopíme plátem těsta. Polijeme zbytkem nálevu, potřeme zbytkem marmelády a položíme třetí plát těsta. Trochu přimáčkneme a dáme přes noc do lednice.
Druhý den rozpustíme čokoládu v horké smetaně. Necháme trochu vychladnout, poleva nám zhoustne a nebude stékat z dortu. Řezy překlopíme vzhůru nohama. Vrchní suchá vrstva je tedy nyní dole a díky přetočení se nyní nasákne nálevem z prostřední vrstvy, ale ne tolik, aby se lepila k podložce. Nakonec celé řezy polijeme polevou (čokoláda se smetanou), případně libovolně ozdobíme a dáme ještě alespoň na 2hod do lednice.

* Formu používám čtvercovou 25x25cm.
* Ovocný rozvar: 400g mraženého ovoce povařím se 100g želírovacího cukru (třtinový 4:1 od Labety). Propasíruji a nechám vychladnout.

0 komentářů

... Děkuji za Tvůj čas, který si věnoval(a) svému komentáři ...