... Honzovy kynuté buchty ...

napsala - 16:54

Česká klasika z kynutého těsta plněná nejčastěji tvarohem, mákem, povidly či ořechy. Poctivé buchty nesmíte ošidit na tuku, zde se zkrátka nevyplatí šetřit, jinak budou tuhé a suché. Naše babičky dávaly do těsta sádlo a nadýchanější buchty široko daleko nikdo neměl. I já jsem do těsta použila sádlo a na potření buchet máslo, po kterém krásně zavoní. Sádla v těstě se nebojte, není tam vůbec cítit ...

520g hladké mouky
260g mléka
120g sádla
80g cukru
2 vejce
1 sušené droždí (7g)

* tvarohová náplň
250g tvarohu v pozlátku
50g cukru
2 žloutky
10g kukuřičného škrobu
10ml rumu
vanilka a citrónová kůra dle chuti

* maková náplň
180ml mléka
120g mletého máku
60g cukru
90g povidel
1 lžíce rumu
1/2 lžičky skořice

máslo na potření buchet

V míse promícháme mléko s droždím a necháme 10min odležet. Toto se dělá proto, abychom aktivovali droždí, které v mléku začne bublat. Pokud ne, bylo špatné a je nutné vzít nové mléko a droždí. K mléku s droždím přidáme cukr, vejce, sádlo a mouku. Důkladně hněteme alespoň 5min. Přikryjeme mísu a dáme na teplé místo kynout, dokud těsto nezdvojnásobí objem (cca 1hod). Nyní si připravíme makovou náplň, aby stihla vychladnout. Do vroucího mléka s rumem vsypeme mák a cukr, za stálého míchání vaříme přibližně 5 minut. Odstavíme, vmícháme povidla se skořicí a necháme vychladnout. V misce rozetřeme dohladka všechny suroviny na tvarohovou náplň. Pekáč o velikosti přibližně 30x40cm důkladně vymažeme máslem.
Vykynuté těsto vyklopíme na pomoučenou pracovní plochu. Krátce prohněteme a rozdělíme na 24 kousků. Rukama uděláme placky, do středu každého kousku dáme část náplně. Spojíme k sobě všechny kraje, aby v uzlíčku nezůstaly žádné otvory. Spojem dolů položíme na vymazaný plech, mezi jednotlivými buchtami necháváme rozestupy 1-2 centimetry. Troubu zahřejeme na 180°C. Všechny uzlíčky vydatně potřeme ze všech stran rozpuštěným máslem, po upečení tak půjdou buchty snadno od sebe. Pekáč vložíme do trouby, pečeme 10 minut, poté snížíme teplotu na 160°C a dopékáme dalších 40 minut do zlatohněda. Buchty nabudou a vyplní mezery, takže z pekáčku se na nás usmějí pěkně buclaté tvary. Buchty vyndáme z trouby, necháme chvilku zchladnout, poté je překlopíme vzhůru nohama, sundáme pekáč a necháme zcela vychladnout. Babičky je prý takto rovnou cukrovaly, já je přetáčím zpátky a až poté cukruji.

* Do každé buchtičky s tvarohovou náplní přidávám ještě lžičku povidel.

0 komentářů

... Děkuji za Tvůj čas, který si věnoval(a) svému komentáři ...