... Pečené kuře ...

napsala - 10:27

 


Upéct dokonale šťavnaté kuře se zlatou kůrkou, to je kumšt. Když se mi povedla vypečená kůžička, prsa byla suchá. Nebo naopak prsa šťavnatá, ale křupavost nic moc. Až jsem narazila na recept od Marka Pavaly (tetovaný krasavec z první řady Masterchefa). Moc jsem tomu jeho postupu nevěřila, ale světe div se, jinak už kuře péct nebudu ...

1 kuře (cca 1,5kg)
40g másla
plátky citrónu, bylinky - dle chuti
sůl, pepř

Kuře ze všech stran osolíme a opepříme. Pod kůži na prsou strčíme plátky másla. Pokud budete používat i citrón a bylinky, tak je nacpěte přímo dovnitř do kuřátka. Marek ještě doporučuje citrón párkrát propíchnout, aby lépe uvolnil aroma. Kuře položíme do trouby na rošt a pečeme při 100°C cca 2,5hod. Pokud máte teploměr, tak vnitřní teplota by měla být 80°C. Poté zahřejeme troubu na 250°C a kuře necháme ještě pár minut zezlátnout pod funkcí gril.
Dříve jsem pekla kuře klasicky vcelku, ale pořád jsem se nechtěla smířit s tím, že ta spodní část nikdy není tak hezky opečená jako prsa. Takže jsem začala používat trik, který jsem viděla u zahraničních kuchařů - kuře rozpůlit. Řezem položit dolů, tím pádem bylinky atd dát pod kuře. Vidět v praxi to můžete na videu.

* Já ho ještě potírám máslem a podlévám malinko vodou než zapnu funkci gril.

0 komentářů

... Děkuji za Tvůj čas, který si věnoval(a) svému komentáři ...