... Laskonky s griliášovým krémem...

napsala - 18:10


V době mého dětství se laskonky plnily poctivým lahodným krémem s griliášem. Poslední roky jsou ale čím dál častěji k dostání pouze parodie na laskonky - těžký máslový krém s divnou pachutí a ořechy nahrazené kokosem, protože je to levnější. Před pár dny byly právě laskonky zadáním technické výzvy v pořadu Peče celá země, a tak jsem si řekla, že je zkusím také. Nicméně nemám onu potřebnou šablonu, tak jsem použila trezírovací špičku. Krém jsem udělala podle svého a výsledek je luxusní ...

* korpusy
150g bílků
300g cukru
50ml vody
200g mandlové mouky
100g moučkového cukru

* griliáš
125g cukru
25ml vody
150g pražených ořechů dle chuti

* krém
250g žloutkového krému (creme patissiere - recept)
250g másla
200g griliáše

Moučkový cukr prosijeme a smícháme s mandlovou moukou. Do mísy robota nalijeme bílky se 100g cukru a vyšleháme polotuhý sníh. Vodu a 200g cukru dáme do rendlíku, bez míchání přivedeme k varu. Až rozvar začne bublat, musíme hlídat teplotu, která by měla být 115°C. Pokud nemáte teploměr, vezměte jakékoliv drátěné očko (někdy bývají na konci metly či jiných nástrojů), namočte ho do rozvaru a foukněte jako do bublifuku. Až začnou z očka vycházet spojené bubliny, má teploměr správnou teplotu. Sníh z bílku začneme šlehat na nejvyšší otáčky a tenoučkým pramínkem po hraně misky vléváme horký cukrový rozvar. Šleháme do zchladnutí. Výsledná hmota musí být krásně lesklá a hlavně pevná. Nyní velmi opatrně vmícháme ořechovou směs. Na plech připravíme silikonovou podložku nebo pečicí papír. Na něj položíme šablonu na laskonky a pomocí stěrky nebo špachtle rozetřeme těsto. Pokud nemáte šablonu jako já, můžete těsto nastříkat pomocí sáčku s trezírovací špičkou. Já použila špičku Wilton 1M, která vytváří nádherné růžičky. Troubu zapneme na 120°C. Pečeme 15 minut, poté snížíme teplotu na 80°C, rychle vyvětráme troubu a dosušíme dle velikosti (já jsem sušila 25 minut). Hotové laskonky jdou dobře odlepit z papíru/podložky.
Cukr s vodou svaříme na světlý karamel (ideální teplota 175-180°C), rychle promícháme s ořechy, přendáme na plech s pečícím papírem a necháme vychladnout. Poté rozmixujeme najemno.
Změklé máslo pokojové teploty vyšleháme do pěny, přidáme žloutkový krém také o pokojové teplotě, jinak by se krém zdrcnul. Nakonec promícháme s griliášem.
Laskonky plníme 2 kusy k sobě a boky, kde je vidět krém, ozdobíme zbytkem griliáše.

0 komentářů

... Děkuji za Tvůj čas, který si věnoval(a) svému komentáři ...