... Tvarohové mini koláče ...

napsala - 13:03


Nikdy nestárnoucí klasika - kynuté těsto, tvarohová náplň ovoněná rumem a drobenka. Nechtělo se mi tentokrát dělat klasický velký koláč, tak jsem udělala tyto malé krasavce, které mizely pomalu ještě horké ...

* kynuté těsto
500g hladké mouky
300ml vlažného mléka
50g rozpuštěného másla
50g cukru
20g vanilkového cukru
2 žloutky
1 sáček sušeného droždí

* tvarohová náplň
500g tvarohu v pozlátku
4 žloutky
20g kukuřičného škrobu
100g moučkového cukru
20ml rumu
10g vanilkové pasty

* drobenka
80-100g hladké mouky
50g másla
50g cukru

V míse promícháme mléko s droždím a necháme 10min odležet. Toto se dělá proto, abychom aktivovali droždí, které v mléku začne bublat. Pokud ne, bylo špatné a je nutné vzít nové mléko a droždí. K mléku s droždím přidáme cukr, žloutky, máslo a mouku. Důkladně hněteme alespoň 5min.  Přikryjeme mísu a dáme na teplé místo kynout, dokud těsto nezdvojnásobí objem (cca 1hod). Zatímco nám těsto kyne, připravíme si tvarohovou náplň a drobenku. Obojí je velmi jednoduché a rychlé. Suroviny na náplň vymícháme dohladka. Na tyto koláče mám raději vláčnější drobenku, proto dávám pouze 80g másla. Pokud chcete klasickou křupavější, dejte mouky 100g. Drobenku nikdy nedělám v ruce. Vždy si dám do sekáčku mouku, cukr a studené máslo a krátce promixuji.
Vykynuté těsto rozdělíme na 8 dílů, rozválíme placky a dáme do kulatých formiček vyložených pečícím papírem. Na placky navrstvíme náplň, posypeme drobenkou a pečeme přibližně 25min na 180°C.


* Na tyto koláče používám formičky o průměru 10cm, ale stejně tak jde udělat průměry menší či větší, stačí uzpůsobit množství a dobu pečení.

0 komentářů

... Děkuji za Tvůj čas, který si věnoval(a) svému komentáři ...